RSS
 

Nowość na rynku szkoleń.

02 paź

W branży szkoleniowej pojawiła się moda na organizację szkoleń z zakresu planowania, organizowania i zarządzania eventami. Moda ta jest w pełni uzasadniona gdyż stale rośnie liczba firm, które zainteresowane są organizacją imprez firmowych. Eksperci z dziedziny organizacji eventów jednomyślnie uważają, że szkolenia dotyczące eventów na stałe zagoszczą wśród ofert szkoleniowych. Rodzi się jednak pytanie jak wygląda tego typu szkolenie oraz czego możemy się na nim dowiedzieć.

Większość szkoleń ma charakter warsztatowy. Analizowane są na nich konkretne przykłady eventów, które już się odbyły. Uczestnicy szkolenia otrzymują wszystkie informacje dotyczące danej imprezy, a następnie poddają ocenie wszystkie etapy jej planowania, organizacji i zarządzania. Dostają również zadania i ćwiczenia do zrealizowania, zachęcani są także do czynnego udziału w zajęciach. Trenerzy prowadzący warsztaty starają się pobudzić w uczestnikach kreatywność i ciekawość, stosując między innymi takie techniki jak burza mózgów czy case study. Szkolenie podzielone jest na kilka lub kilkanaście etapów, z których każdy poświęcony jest innemu zagadnieniu związanemu z planowaniem, organizacją i zarządzaniem eventem. Ogólnie nacisk kładziony jest na to, aby szkolenie miało wymiar praktyczny. Często szkolenie trwa kilka dni i wiąże się z wyjazdem. Idealne warunki oferuje hotel Muszyna.

konferencje w górachSzkolenia pozwalają poszerzyć wiedzę uczestników w takich obszarach jak np.:

  1. Definicje, rodzaje i cele eventów.
  2. Planowanie i organizacja eventu.
  3. Działania podejmowane w trakcjie trwania eventu.
  4. Podsumowanie eventu.
  5. Najczęściej popełniane błędy.

 

To czy szkolenie okaże się efektywne w dużej mierze zależy nie tylko od firmy jaka je organizuje, ale także od naszego nastawienia. Decydując się na udział w szkoleniu sprawdźmy firmę, która je organizuje, po to by mieć pewność, że uczą nas najlepsi. Nastawmy się również pozytywnie do tematyki szkolenia. Możemy bowiem zyskać wiedzę, która może stać się bezcenna.

 
Możliwość komentowania Nowość na rynku szkoleń. została wyłączona

Posted in Szkolenia

 

Tags: , ,

Możliwość komentowania jest wyłączona.