RSS
 

Przedsiębiorcy nie chcą sami szkolić pracowników.

12 lut

szkolenieUnia europejska wspiera działalność polskiego przedsiębiorcy na rożnych etapach życia jego firmy. Dzieje się to już od chwili założenia biznesu, skończywszy na wspieraniu jego wieloletniej działalności. Jednym z elementów podejmowanych przez nią działań są projekty szkoleniowe organizowane dla pracodawców i ich pracowników.  Co piaty przedsiębiorca rozważa organizację szkolenia za pieniądze unijne. Nawet jeśli wiąże się to z masą biurokracji i papierkowej roboty. Nawet jeśli ogólnodostępne szkolenia dotowane przez Unię Europejską przegrywają jakością z komercyjnymi. Nawet jeśli zasadność ich przydatności dla pracownika jest wątpliwa. Jaki jest motyw tego rodzaju działań?

Od czego by tu zacząć…  Zacznijmy od początku :) Głównym celem organizacji szkolenia jest doskonalenie firmy i jej pracowników. Nie zdobycie papierka. To tylko efekt finalny. Praktyka korzystania wyłącznie ze szkoleń organizowanych w ramach rożnego rodzaju programów unijnych, o których jakości krążą różne opinie, jest co najmniej zastanawiająca. Motywy działań firm nie są nam do końca znane, możemy jedynie pozwolić sobie na luźne przypuszczenia. Co też czynimy.

Po pierwsze nie bez znaczenia jest czynnik ekonomiczny. Biznes kieruje się swoimi prawami.  Bywa, że przedsiębiorca może pozwolić sobie na szkolenie unijne, lub żadne. Wybór wydaje się wówczas oczywisty. A właściwie oczywisty jest brak jakiegokolwiek wyboru. Bywa też i tak, że dla przedsiębiorcy najważniejsze jest zdobycie przez firmę papierka. Nie ważne jak, byle tanim lub żadnym kosztem.  Drugim elementem determinującym chęć skorzystania z dotacji unijnych na szkolenia jest moda na tego rodzaju działania. Aby nie odstawać od innych sami też próbujemy. Musimy mieć się czym pochwalić i pokazać, że jesteśmy operatywni i nowocześni co najmniej tak samo jak nasza konkurencja.

Nasze przesłanie jest jedno. Nie zależnie od motywów działania, korzystajmy z tego rodzaju szkoleń i spróbujmy wyciągnąć z nich jak najwięcej korzyści!

 
Możliwość komentowania Przedsiębiorcy nie chcą sami szkolić pracowników. została wyłączona

Posted in Biznes, Szkolenia

 

Tags: , ,

Możliwość komentowania jest wyłączona.