RSS
 

Profesjonalista – przepracowanie i wypalenie zawodowe (cz.1)

12 mar

Na każdym etapie swojego życia zawodowego może dotknąć Cie problem przemęczenia i przepracowania. Jeśli jest to chwilowe nie masz czym martwić. Jeśli jest to stan, który trwa notorycznie musisz uważać. Bywa bowiem i tak, że przemęczenie i przepracowanie przeradza się w największy koszmar każdego pracownika – wypalenie zawodowe.Uświadom sobie problem!

Poruszony przez nas problem dotknąć może każdego pracownika, na każdym etapie jego kariery zawodowej. Nie musisz się go wstydzić. Nie wolno Ci go jednak bagatelizować. Jeśli wydaje Ci się, że najprostszym, a może nawet jedynym rozwiązaniem problemu jest zmiana pracy, to pragniemy Cie poinformować, że jest to błędne założenie!

Weź odpowiedzialność za swój problem

Jeśli zauważyłeś lub zwrócono Ci uwagę, że od dłuższego czasu narzekasz na swoją prace, zbyt duży zakres obowiązków oraz odczuwasz przemęczenie i znudzenie pozostaje Ci tylko jedno. Musisz spojrzeć w lustro i przyznać, że masz problem, z którym powinieneś sobie poradzić i to jak najszybciej. Przemęczenia i przepracowania nie można ukrywać. Takie postępowanie jest bowiem nie fair w stosunku do współpracowników i przełożonych. Prawdziwy profesjonalista potrafi przyznać się przed samym sobą, że mając taki problem nie pracuje efektywnie. Popełniając błędy naraża na koszty firmę.

Zarządzaj efektywnie swoim czasem

Pierwszy krok – po uświadomieniu sobie problemu – to dokładne przyglądnięcie się swoim obowiązkom. Stwórz sobie hierarchię zadań, opracuj najbardziej efektywne sposoby na ich realizację i dopuść do siebie myśl, że nie musisz robić wszystkiego perfekcyjnie. Najlepsi profesjonaliści doskonale wiedzieli, że nie da się zrobić wszystkiego idealnie. Nie można mieć zjeść jabłka i jednocześnie mieć jabłko.

Odpocznij

Lekarstwo na całe zło bywa czasami dziecinnie proste. Spróbuj złapać oddech, zrelaksować się i zmienić otoczenie. Wybierz się na urlop! Wczasy z dziećmi w górach lub nad morzem? To może być to czego właśnie potrzebujesz. Pamiętaj, że nawet najlepsi menadżerowie nigdy nie rezygnują z wakacyjnego wypoczynku. Te kilka dni odpoczynku to niezbędne minimum dla zachowania zdrowego ciała i ducha. Jeśli do wakacji pozostało jeszcze klika miesięcy możesz zaplanować krótszy wypoczynek. Przed latem będzie długi weekend czerwcowy. Biorąc zaledwie 3 dni wolnego może mieć nawet 9 dni. Warto wykorzystać tą szansę i zarezerwować noclegi w hotel Muszyna!

 

 
Możliwość komentowania Profesjonalista – przepracowanie i wypalenie zawodowe (cz.1) została wyłączona

Posted in Biznes

 

Tags: , ,

Możliwość komentowania jest wyłączona.