RSS
 

Część dalsza podróży służbowej.

11 mar

Liczba podróży odbywanych w celach służbowych stanowi znaczny odsetek wszystkich podróży odnotowanych w ruchu turystycznym. Posiada charakterystyczne dla siebie cechy. Także jej uczestnicy to grupa osób o podobnych cechach. Kim jest osoba podróżująca w celach służbowych? Na jak długo wyjeżdża? Gdzie najczęściej wyjeżdża?

Czas podróży służbowej

Średnia długość pobytu na delegacji wynosi 3 dni. Wyjazdy jednodniowe zdarzają się rzadko. Wyjazdy powyżej 5 dni należą do sporadycznych. Najpopularniejsze miesiące na wyjazd to miesiące jesienne i wiosenne. Pomijając kilka dni – np.  majówka w górach.

Cel podróży służbowej

Wyjazd służbowy uwarunkowany jest różnymi przyczynami. Może być to konferencja, spotkanie biznesowe, szkolenie. Nadal największy odsetek podróży służbowych odbywa się po kraju. Wyjazdy zagraniczne są rzadsze, ale nie sporadyczne.

Kierunek wyjazdu

Miasta w Polsce, które stanowią cel podróży służbowych po Polsce to przede wszystkim: Karków, Warszawa, Gdańsk i Poznań.

Specyfika wyjazdów służbowych w Polsce zmienia się z roku na rok. Polski przedsiębiorca staje się bardziej otwarty na świat i otoczenie. A to wymaga mobilności.

wczasy z dziećmi

 
Możliwość komentowania Część dalsza podróży służbowej. została wyłączona

Posted in Biznes

 

Tags: , , ,

Możliwość komentowania jest wyłączona.